ANELE
Verificat@anele
nume de cod: anele vicii: marlboro roșu scurt, cafeaua, coca-cola, 3 în 1, ciocolata ..pe scurt dependentă de cofeina motiv pentru care sunt, nebunã, neastîmpãratã, paranoicã, irascibilã, într-un continuu du-te vino groaznic de blazat. vise; croaziera pe Nil în țara faraonilor *******************************
rimele sunt aiurea iar in prima strofa ai doua versuri lungi si doua scurte.
sincer , acest text ar fi trebuit sa ajunga la atelier (bineinteles, este doar parerea mea)
PS. in proza esti mult mai bun
=> fara suparare.
Pe textul:
„Chemare" de Radu Lupu
cel mai mult mi-a placut versul ADNului.nu imi amintesc ca cineva sa mai fi scris despre asta, cel putin eu nu am citit despre asta pe sit.
PS.la cat mai multa inspiratie
Pe textul:
„Limita țipătului" de Mihaela Maxim
Este insa un text bine scris.
Felicitari.
PS. imi cer scuze ca repet aceeasi intrebare ca Horia, dar.....de ce S.F. ?
=> numai bine
Pe textul:
„Zi de toamna" de Radu Lupu
O lectura (in cazul tau, aceasta proza pe care nu stiu de ce ai trecut-o la scenariu) are in mod normal o actiune care se desfasoara pe un \"teren\" mai ingust sau mai larg.
pt o clipa, mi-am zis ca acest text ar fi trebuit trecut la \"personale\" insa este mult prea bine scris, pacat insa ca lipseste actiunea (aricat de mica si neinsemnata ar fi fost ea)
PS. de ce ai nivel 0 ?
=> la buna recitire
Pe textul:
„Ploaie de ganduri" de Diana Mihai
te repeti de mult prea multe ori,in textul tau.
cititorul stie ca vorbesti despre luna,repetitia nu face decat sa consolideze sentimentul autorului fata de luna.
ma gandesc ca in mod deliberat te-ai repetat,asta presupunand ca ai vrut sa creezi ceva.
poate acel ceva imi scapa.
numai bine
Pe textul:
„Lună plină" de Claudiu Dobre
Nu stiu ce as putea comenta la textul de mai sus.
Poate ar fi fost mai nimerit sa-l fi trecut la \"personale\"
PS.numai bine
Pe textul:
„Moare cite putin fiecare" de Vasile Neagu
PS.fotografia este FRUMOASAAAAAA
La buna recitire
Pe textul:
„Să iubim trandafirii" de Maria Prochipiuc
PS.buna Florin,
te citesc de cand ai venit printre noi si pot spune ca imi place stilul tau
numai bine
Pe textul:
„Încercare" de Florin Rotaru
sper ca intre timp ti-a trecut durerea de cap
mi-a placut si m-am amuzat copios.
La buna recitire.
cu respect Elena
Pe textul:
„Geta" de Sorin Teodoriu
numai bine.
Pe textul:
„lasitati marunte" de coman lucian
Pe textul:
„Cea mai frumoasa scena de dragoste" de qasman
dar imi place POEZIA ta
PS. la cat mai multe Poezii
numai bine
Pe textul:
„Zonă crepusculară" de Florina Daniela Florea
citesc cu drag sonetele pe care le scrii atat de bine,de frumos
la multa inspiratie in continuare si la buna recitire
numai bine
Pe textul:
„S o n e t 1 2 9" de Adrian Munteanu
Iar versul \" in idolii de aur la poarta lor de aur \"
nu suna foarte bine.Poarta ar putea fi de argint sau pazita de ceva sau cineva.
IN rest este ok. Imi place
Numai bine.
Pe textul:
„fluviul sângerează profund" de Vasile Munteanu
sa auzim numai de bine.
Pe textul:
„fantezie in stil american" de IOANA-CARMEN POPESCU
Mai exista si unele umpluturi (ex. momentul in care descri filmul in care el si-a inceput cariera cinematografica) nu ai nevoie de aceasta parte care de altfel deranjeaza.
Inceputul acestui text are POVESTITOR dar nu si sfarsitul.El pare ca nu iti apartine.Daca nu vrei sa faci schimbari majore este necesar sa complectezi in final cu rolul de POVESTITOR.este un rol asumat de tine benevol.
Si totusi consider ca ar fi mult mai elegant sa elimini rolul de povestitor.
In rest pot spune ca este un text bine redactat,ideea este bine dezvoltata desi intotdeauna este loc si de mai bine.
PS. te voi citi cu incredere.
sa ai inspiratie si....rabdare.
Pe textul:
„fantezie in stil american" de IOANA-CARMEN POPESCU
Felicitari.
Pe textul:
„Trecute veri" de Daniel Bratu
DA,am spus poezie dar la fel de bine as fi putut spune text.
Imi place poezia ta.
Felicitari si la cat mai multe POEZII.
Pe textul:
„pentru ca o femeie" de Florin Hălălău
Felicitari tuturor participantilor la concurs.
Bune au fost si textele lui Jupp si Laurentiu Oraseanu.
Numai bine tuturor
PS. sper ca la concursul de EPIGRAME vor fi mai multi participanti.
SUCCES celor ce vor participa.
Pe textul:
„Concurs de parodii" de Radu Herinean
Recomandat