Sari la conținutul principal
Poezie.ro
@aneleA

ANELE

@anele

Bucuresti

nume de cod: anele vicii: marlboro roșu scurt, cafeaua, coca-cola, 3 în 1, ciocolata ..pe scurt dependentă de cofeina motiv pentru care sunt, nebunã, neastîmpãratã, paranoicã, irascibilã, într-un continuu du-te vino groaznic de blazat. vise; croaziera pe Nil în țara faraonilor *******************************

🏆 Critic de Top💬 Comentator Activ
Cronologie
ANELEA
ANELE·
nu,textul tau este mult prea slab
rimele sunt aiurea iar in prima strofa ai doua versuri lungi si doua scurte.
sincer , acest text ar fi trebuit sa ajunga la atelier (bineinteles, este doar parerea mea)
PS. in proza esti mult mai bun
=> fara suparare.

Pe textul:

Chemare" de Radu Lupu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
imi place mult textul tau, are ceva......diferit
cel mai mult mi-a placut versul ADNului.nu imi amintesc ca cineva sa mai fi scris despre asta, cel putin eu nu am citit despre asta pe sit.
PS.la cat mai multa inspiratie

Pe textul:

Limita țipătului" de Mihaela Maxim

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
aceeasi observatie ca cea a Cristinei.

Pe textul:

Atingeri profane" de Diana Pirghie

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
este intr-adevar o poveste foarte bine scrisa, dar trebuie sa recunosc ca repetitia frazei \"era o zi de toamna\" ma cam suparat.
Este insa un text bine scris.
Felicitari.

PS. imi cer scuze ca repet aceeasi intrebare ca Horia, dar.....de ce S.F. ?
=> numai bine

Pe textul:

Zi de toamna" de Radu Lupu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
imi place cum scrii, dar....te opresti brusc, exact atunci cand ar trebui sa intervina actiunea.
O lectura (in cazul tau, aceasta proza pe care nu stiu de ce ai trecut-o la scenariu) are in mod normal o actiune care se desfasoara pe un \"teren\" mai ingust sau mai larg.
pt o clipa, mi-am zis ca acest text ar fi trebuit trecut la \"personale\" insa este mult prea bine scris, pacat insa ca lipseste actiunea (aricat de mica si neinsemnata ar fi fost ea)
PS. de ce ai nivel 0 ?
=> la buna recitire

Pe textul:

Ploaie de ganduri" de Diana Mihai

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Claudiu

te repeti de mult prea multe ori,in textul tau.
cititorul stie ca vorbesti despre luna,repetitia nu face decat sa consolideze sentimentul autorului fata de luna.
ma gandesc ca in mod deliberat te-ai repetat,asta presupunand ca ai vrut sa creezi ceva.
poate acel ceva imi scapa.
numai bine

Pe textul:

Lună plină" de Claudiu Dobre

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Cristi

Nu stiu ce as putea comenta la textul de mai sus.
Poate ar fi fost mai nimerit sa-l fi trecut la \"personale\"

PS.numai bine

Pe textul:

Moare cite putin fiecare" de Vasile Neagu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
nu pot spune decat.......SUPERB

PS.fotografia este FRUMOASAAAAAA
La buna recitire

Pe textul:

Să iubim trandafirii" de Maria Prochipiuc

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Constitutia ?

PS.buna Florin,
te citesc de cand ai venit printre noi si pot spune ca imi place stilul tau

numai bine

Pe textul:

Încercare" de Florin Rotaru

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
ti-a cam dat de furca madam Geta ;-)
sper ca intre timp ti-a trecut durerea de cap

mi-a placut si m-am amuzat copios.
La buna recitire.

cu respect Elena

Pe textul:

Geta" de Sorin Teodoriu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Sunt de acord cu toate acele lasitati enumerate de tine, dar pe viitor trece astfel de texte la PERSONALE.
numai bine.

Pe textul:

lasitati marunte" de coman lucian

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
\" Aici suntem la portile Europei unde totul e luat mai IN usor \"

Pe textul:

Cea mai frumoasa scena de dragoste" de qasman

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
mie nu-mi plac jumatatile pentru ca nu reprezinta mai nimic
dar imi place POEZIA ta
PS. la cat mai multe Poezii
numai bine

Pe textul:

Zonă crepusculară" de Florina Daniela Florea

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
las un mic semn al treceri mele prin paginile tale
citesc cu drag sonetele pe care le scrii atat de bine,de frumos
la multa inspiratie in continuare si la buna recitire
numai bine

Pe textul:

S o n e t 1 2 9" de Adrian Munteanu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Acel \" imputinandu-ma \" suna...greu.
Iar versul \" in idolii de aur la poarta lor de aur \"
nu suna foarte bine.Poarta ar putea fi de argint sau pazita de ceva sau cineva.
IN rest este ok. Imi place
Numai bine.

Pe textul:

fluviul sângerează profund" de Vasile Munteanu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
........pe poezie.ro
sa auzim numai de bine.

Pe textul:

fantezie in stil american" de IOANA-CARMEN POPESCU

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Ideea este bine dezvoltata desi are unele scapari pe ici pe colo.
Mai exista si unele umpluturi (ex. momentul in care descri filmul in care el si-a inceput cariera cinematografica) nu ai nevoie de aceasta parte care de altfel deranjeaza.
Inceputul acestui text are POVESTITOR dar nu si sfarsitul.El pare ca nu iti apartine.Daca nu vrei sa faci schimbari majore este necesar sa complectezi in final cu rolul de POVESTITOR.este un rol asumat de tine benevol.
Si totusi consider ca ar fi mult mai elegant sa elimini rolul de povestitor.
In rest pot spune ca este un text bine redactat,ideea este bine dezvoltata desi intotdeauna este loc si de mai bine.

PS. te voi citi cu incredere.
sa ai inspiratie si....rabdare.

Pe textul:

fantezie in stil american" de IOANA-CARMEN POPESCU

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Este un sonet foarte reusit.Catrenele sunt superbe.
Felicitari.

Pe textul:

Trecute veri" de Daniel Bratu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
uf, este a patra oara cand imi doresc sa pot acorda o steluta, insa cum nu pot face asta ma bucur sincer atunci cand citesc o poezie cu adevarat frumoasa.
DA,am spus poezie dar la fel de bine as fi putut spune text.
Imi place poezia ta.

Felicitari si la cat mai multe POEZII.

Pe textul:

pentru ca o femeie" de Florin Hălălău

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Pentru inceput, tin sa o felicit pe INA ,textul tau a fost cu adevarat bun.
Felicitari tuturor participantilor la concurs.
Bune au fost si textele lui Jupp si Laurentiu Oraseanu.

Numai bine tuturor

PS. sper ca la concursul de EPIGRAME vor fi mai multi participanti.
SUCCES celor ce vor participa.

Pe textul:

Concurs de parodii" de Radu Herinean

Recomandat
0 suflu
Context