ANELE
Verificat@anele
nume de cod: anele vicii: marlboro roșu scurt, cafeaua, coca-cola, 3 în 1, ciocolata ..pe scurt dependentă de cofeina motiv pentru care sunt, nebunã, neastîmpãratã, paranoicã, irascibilã, într-un continuu du-te vino groaznic de blazat. vise; croaziera pe Nil în țara faraonilor *******************************
Sincere felicitari
Elena
Pe textul:
„În Uricani se naște poezia - Loredana Cristea un înger cu ciorapi negri de plasă" de Maria Prochipiuc
RecomandatPe textul:
„La 180 de grade si nouă luni, please!" de Anda Andrieș
Multumesc Maria
Pe textul:
„Daniel Dinescu - lansare de carte" de Maria Prochipiuc
Recomandatsi greu (nu stiu cat desi imi pot imagina degetele tale rasfoind cartea sfanta si..nu-i lucru usor)
felicitari
Pe textul:
„Cuvantul lui Dumnezeu" de Frentiu Toma Adrian
descrierea facuta \"doamnei\" este expresiva si placuta.
Nu am ce reprosa acestui poem.
Ma bucur ca Adriam la instelat.
Pe textul:
„Tomnatic" de Daniel Puia-Dumitrescu
Recomandatsemneaza:
Anouka
Kalya
Eva
Ricksen
Asmin
4life
s.a.m.d.
Ps.
si yo :))
Pe textul:
„Florin Rădulescu într-un cantec de treacă meargă" de Maria Prochipiuc
Felicitari Silvia pt castigarea concursului &
felicitari Radu pt reusita si buna desfasurare a festivalului
Pe textul:
„Poezie.Ro în presă (actualizat - Cațavencu)" de Radu Herinean
Recomandatgandesc si altii k noi
insa lor le este frica
sa nu le zici...risinik
Ps.intotdeauna Genu
Pe textul:
„ghicitoare" de dumitru cioaca-genuneanu
mi-a placut poezia
Pe textul:
„Peisaj maritim" de Marius Marian Șolea
am citit si \"vino cu mine\" si tind sa cred ca intre cele doua texte exista o legatura.Nu stiu inca care dar o voi descoperi in partea a 3,sunt convinsa.
Ceea ce voiam sa spun este ca..ai mana de prozator. Imi place modul in care te exprimi desi ma deranjeaza dialogul prea lung(din \"vino\" cu mine\" ). Cred ca acesta se poate inlocui (dar nu in totalitate) cu ganduri mult mai complexe. Si inca ceva, lasa sa se vada motivul,ideea si tot ceea ce consideri tu ca trebuie vazut de cititor pentru ca acesta sa revina asupra textelor viitoare.
voi reveni sa te mai citesc
tot yo
Pe textul:
„Sunet de vioara" de Mandra Ana-Maria
Nu stiu cat de grea este strainatatea dar stiu ca aceste versuri sunt bine puse in valoare.
Mie una mi-au placut mult.
sa auzim de bine
Pe textul:
„Durere romaneasca II" de Valeriu Cercel
De azi voi fi nelipsita de la \"agapele\" festive organizate in paginile voastre :))
sa auzim de bine
Pe textul:
„Comentarii vesele. ( 2 )" de B.S.
PS. \"Sper sa nu te deranjeze franchetea mea, dar suntem pana la urma doar doi slujitori ai Mariei Sale Cuvantul Scris!
S-auzim de bine!\"
:))
Pe textul:
„Cu Ispita, la taclale!" de Ovidiu M Cobalcescu
mi-au placut untimele 2 iar in mod special al 3 lea care face cat toate la un loc.
ps.astept si alte asemenea texte
cele bune
Pe textul:
„Comentarii vesele. ( 1 )" de B.S.
Am fost placut surprinsa aseara la stirile de la ora 19:00 de pe Antena 1 cand am auzit numele Liviei Rosca.
Felicitari Livia
Pe textul:
„Premiile Prometheus" de Alina T. (Manole)
Iti doresc in schimb mult succes cu volumul de sonete pe care sper sa-l pot cumpara de la librariile din bucuresti.
Cele bune fie cu tine Adrian
cu prietenie si respect
Elena
Pe textul:
„Adrian Munteanu - lansare de carte" de Adrian Munteanu
Pe textul:
„Clasici - biblioteca virtuala - autori consacrati" de Radu Herinean
intamplator am ajuns in pagina ta si am constatat ca desi esti veteran pe site nu esti foarte activ.
ideea textului este interesanta si ar merita lucrata in asa fel incat sa nu mai sune atat de...brut, ca un diamant neslefuit.
PS. ai incadrat textul gresit.
cele bune
Pe textul:
„Subtimp" de Madalin Vasilache
se pare ca a venit timpul sa-ti intorc vizita:-)
frumos si reusit sonet.
felicitari
Pe textul:
„Sonetul spânzuratului" de Hanna Segal
mi-a placut
sa astept un \"va urma\" ? :D
Pe textul:
„Tocmai azi!" de Sorin Teodoriu
