Sari la conținutul principal
Poezie.ro
Jurnalthoughts

adeziuni

1 min lectură·
Mediu
mă gândesc să strâng un ban să îmi iau sau să-mi fac casă-n Modrogan dar pe stânga-i ocupat de-un Palat mai Democrat iar pe dreapta nu-i loc frate nici s-arunci cafea cu lapte așa că m-am hotărât să-mi fac blog nici frumos și nici olog o să fie a mea căsuță poate, poate chiar viluță de vreau public, deschid ușă poate geamul, de-năbușă privat vreau, închid cotețul și nu bagi în seamă lesne, zăpușeala sau înghețul și-ți vezi de a ta Putere care nimeni nu ți-o cere că nu e ușor știi bine să conduci un om ca mine și când mai mulți s-or fi strâns abitir pe cap s-au pus iar de ești plecat cu mintea poți să ai toata Scroviștea Pipera sau Mogoșoaia că tot o să te ia gaia.
042128
0

Despre aceasta lucrare

Tip
Jurnal
Cuvinte
132
Citire
1 min
Actualizat

Cum sa citezi

Bogdan Laurențiu Marin. “adeziuni.” Atelier, Poezie.ro, https://poezie.ro/atelier/bogdan-laurentiu-marin/jurnal/207933/adeziuni

Comentarii (4)

Autentifica-te pentru a lasa un comentariu.

@silviu-viorel-pacalaSP
silviu viorel păcală
Ce să fie strigătură sau blestem?!
0
@bogdan-laurentiu-marinBM
realitate apasatoare, in mod sigur.
...si apasat sa fie tonul in care o citesti, reciti, citezi sau difuzezi.
0
@silviu-viorel-pacalaSP
silviu viorel păcală
Ai o atitudine belicoasă. Eu remarcam baladescu liric al doinei spuse rap.... ca să zic așa într-un exces de malițiozitate.
0
@bogdan-laurentiu-marinBM
...ți se pare!
sper.
0