ANELE
Verificat@anele
nume de cod: anele vicii: marlboro roșu scurt, cafeaua, coca-cola, 3 în 1, ciocolata ..pe scurt dependentă de cofeina motiv pentru care sunt, nebunã, neastîmpãratã, paranoicã, irascibilã, într-un continuu du-te vino groaznic de blazat. vise; croaziera pe Nil în țara faraonilor *******************************
Eseurile tale aniversare sunt pline de daruire.
La Multi Ani! si tie Maria (chiar daca nu este ziua ta)
Pe textul:
„Marlena Braester - rumoarea tăcerii tulburi" de Maria Prochipiuc
Recomandateste foarte posibil sa primesti chiar si o steluta.
in 2 cuvinte, gusturile nu de discuta
( cica )
Pe textul:
„dumnezeu va trece atlanticul" de Alexandru Despina
stii de ce?
pentru ca sentimentul este reciproc.
la buna si placuta recitire
Yness
:-)
Pe textul:
„Mic tratat despre umori" de Cristiana Popp
RecomandatPe textul:
„Lavinia Moțoc - jumătate de vioara a II-a" de Maria Prochipiuc
ma intreb care ce tematica va avea urmatorul text pe care il vei semna
Pe textul:
„Cartea mortilor" de Mangiurea Oana
ti-as ura si eu un \" bine ai venit\" dar tu stii ca aici esti printre ai tai ceea ce este de la sine inteles ca te vei simti bine.
mi-a placut foarte mult versul citat in titlu.
restul poeziei (si sa nu te superi pe mine) este destul de naiva,dar sunt cateva versuri superbe.
PS. ai trecut textul la scenariu,dar poti corecta.
la buna recitire
Pe textul:
„“Prea tarziu….”" de Mariana Ichim
daca imi explici despre ce cutie este vorba voi reveni maine si asupra textului.
Pe textul:
„De lene" de Mircea Barbulescu
nu inteleg de ce ai asa putini cititori
felicitari pt o poezie reusita
Pe textul:
„Ană zidită-ntre cărți" de ilorian paunoiu
de fapt iti facem urarea de doua ori ceea ce inseamna de doua ori mai puternica,mai aproape de implinire.
sa-ti dea Dumnezeu tot ce ti-ai dorit de-a lungul vietii,din copilarie pana in momentul actual.
*** LA MULTI ANI MARIA !!! ***
Catalyn
multumesc si cele bune cu tine
LA MULTI ANI TUTUROR!
Pe textul:
„Decembrie - linistea nelinistii" de Sorin Teodoriu
uite o epigrama nu doar originala si indrazneata ci si ffffoarte bine scrisa.
Felicitari Anda
PS.este primul text semnat de tine pe care eu il apreciez.
vreau sa intelegi un singur lucru; sentimentul de dispret pe care il incerc in privinta persoanei tale, nu are nici o legatura cu valoarea textelor tale.
inca odata
felicitari!
Pe textul:
„Blend-a-med - Pasta de dinți care întărește ouăle!" de Anda Andrieș
acest poem este minunat si nu exista comparatie intre acest poem si ultimele tale texte care nu mi-au placut absolut deloc.
In aceste versuri te recunosc pe tine, unul din putinii poeti dragi mie de pe acest site.
\"te intoarce calcaielor vino iara la mine ma iarta\"
acest vers este memorabil
Felicitari Dany
primeste o stea imaginara de la mine
PS. am mai scris un comm ceva mai devreme dar in momentul in care am dat \"trimite\" am observat ca eram deconectata. Daca din intamplare apare si celalalt comm......scuze.
Pe textul:
„Împreună" de Daniel Puia-Dumitrescu
imi place poezia ta dar pe alocuri ii lipseste muzicalitatea.
spre ex in prima strofa versul 3 in loc de \"caci sunt multe pacate\" ti-as sugera \"de prea multe pacate\".
a doua strofa are parca mai multe lipsuri.Eu spre ex as fi scris astfel:
\" Luna-i nemiscata si norii sunt la fel
cerul inca asteapta sa ma duc la el
valurile reci sufletul imi poarta
trupul mi se scalda in marea botezata\"
In ultima strofa as renunta la \"ies iar raze de soare\" as zice \"ies razele de soare in timp ce eu dispar\"
la recitire
Pe textul:
„Þărmul" de Andrei Pavel
intermi-a placut mult modul in care ai detaliat maturitatea copilului si dorinta pentru o viata mai buna.
mi-ar fi placut sa-l stiu intors acasa la tata Genu si rasfatat de mama Frosa cu trei mese pe zi.
la buna recitire
Pe textul:
„Punem pariu (2)" de Sorin Teodoriu
interesant experiment
nu cred ca era necesar un al doilea \"goale\"
dar imi place asocierea de cuvinte
Sfat:
incearca sa scoti cuvantul \"goale\" si sa impreunezi cele 2 strofe.
\"in tocu-mi\" imi pare a fi in plus.
suna bine
\"mor
cuvintele...\"
si iar \" in tocu-mi\" de la sfarsit este in plus.
parerea mea
cele bune
Pe textul:
„Oglinzi" de Daniel Puia-Dumitrescu
asa
d-ra mischie daca imi spune-ti ca nu sunteti d-na pt ca nu sunteti casatorita e jale, daca va considerati d-ra e si mai rau dar daca spune\'ti ca sunteti doar femeie este super.
cat despre belu si bitang...isi pot rezolva pb si fara discutiile aprinse si fara efect ce se incing aici.
PS.nu voi mai reveni asupra acestui text (pt a ma tine departe de polemici desi...:-))
Pe textul:
„Fără Belu și Bitang, gimnatica face bang..." de Eugen Galateanu
corecteaza : \" Eram dezmierd+AT de vant \"
numai bine
Pe textul:
„Inainte de a ma lamuri, viata sovaiala s-ar numi" de Doru Nicolae Bica
din punctul meu de vedere versul doi este in plus.
nu-mi plac nici ultimele 5 versuri.
in rest toate cele bune
Pe textul:
„Cuvinte tacute" de Mihai Chilaru
Nichita are dreptate
nu poti posta atatea texte intr-o singura zi.Ele raman necitite (si este pacat mai ales cand este vorba de o poezie precum cea de fata).Apoi, mai este si stresul celorlalti autori ale caror texte devin invizibile iar unii dintre ei chiar merita cititi.
Aceasta poezie este minunata.Nu am ce-i reprosa.Sper sa fie citita si de cei ce au puterea de a o recompensa.
Cele bune cu tine
Pe textul:
„Definiție" de Andrei Pavel
personal nu am inteles acest text iar comm meu anterior este asa cum a spus si Ovidiu (nu era necesar sa specifice care comm este ridicol si amuzant,se vede:)) se leaga de primele impresii lasate la subsolul acestui text.si ca sa fie mai clar este vb de femeile lui Tacuta,dintr-un pachet de carti,gonflabila etc. Raspunsul \"taranesc\" ironic al autorului \"leaga cateaua\" este poate motivul principal a comm \"ridicol si amuzant\"
Tacuta, \"ruginit, pierdut prin tarana\" si aici vorbeai de brau,nu! din cate stiu un brau nu poate ruginii dar un cui da.
Poare ar fi cazul sa fii mult mai atent atunci cand scrii iar atunci cand raspunzi criticilor tai sa lasi postia taranului ce se vrea ironic si sa accepti parerile altora ca atare.
referitor la taran ,nu eu am spus-o ci tu.
multa inspiratie
Pe textul:
„Despre alta femeie..." de Daniel Cristea
din nefericire rareori epigramele cu adevarat reusite ies in evidenta.
Felicitari Virgil
Pe textul:
„Unui vesnic \"afumat\"" de Istoc Virgil
