ANELE
Verificat@anele
nume de cod: anele vicii: marlboro roșu scurt, cafeaua, coca-cola, 3 în 1, ciocolata ..pe scurt dependentă de cofeina motiv pentru care sunt, nebunã, neastîmpãratã, paranoicã, irascibilã, într-un continuu du-te vino groaznic de blazat. vise; croaziera pe Nil în țara faraonilor *******************************
Pe textul:
„Lavender Pink sau despre toamna ca frac" de Alina Manole
RecomandatTe citesc cu aceiasi placere azi cum te citeam ieri.
Cele bune cu tine!
Ps. La Multi Ani!
tuturor celor sarbatoriti azi
Pe textul:
„dansând pe gheață" de Mihaela Maxim
La Multi Ani Alina !
Pe textul:
„Avva" de Alina Manole
Recomandatimi plac cu adevarat.
Ambele sunt bine scrise (parerea mea) .
Iti dau o stea de argint cu speranta ca vei primi una de aur.
o meriti.
cele bune cu tine
Pe textul:
„Comentarii la \"Lecția de erotică\"" de dumitru cioaca-genuneanu
poate nu ar strica putina slefuire in asa fel incat repetitia sa nu mai fie atat de vizibila,stresanta
desi ma indoiesc ca ar putea iesi un poem bun
expresia este atat de naiva si la indemana oricui incat ar trebui rescrisa ideea pentru o obtine o poezie
PS.ideea nu este rea
Pe textul:
„Poezie fara sfarsit" de valeria tamas
sincer nu stiu ce se intampla dar de la o vreme cand deschid pagina ta ma impiedic de aceleasi texte slabe pe care le tot publici de ceva timp.
textul seamana cu o scrisoare de dragoste si cu parere de rau (spun asta pentru ca intotdeauna am avut pretentii de la tine) nu am gasit poezia.
Poate ar trebui sa te mai gandesti la propunerea lui Mae de a trece textul la personale.
cele bune si nu-mi lua interventia rau voitoare pentru ca nu e
Pe textul:
„Alint" de Daniel Puia-Dumitrescu
Sentimentele celor doi protagonisti sunt bine scoase in evidenta, lucru foarte important pentru cititor care poate incerca senzatia lecturii,reusind chiar sa se puna in pielea personajului.
ce am de reprosat este faptul ca repeti scena de inceput aproape cuvant cu cuvant ceea nu sincer nu-mi place.
in general insa, proza,este scrisa bine.Are idee, personaje si chiar actiune.
la recitire
Pe textul:
„Gothic" de Cristiana Popp
stilul,forma si chiar mesajul biblic este plin de originalitate.
am citit multe texte (ce se vor poeme ) cu tenta biblica pe site dar acesta este singurul care a reusit sa spuna cu adevarat ceva.
Mi-au placut in mod deosebit primele doua strofe.
cele bune Cristiana
Pe textul:
„Scurtă dăruire rătăcită" de Cristiana Popp
Recomandatin primul rand incearca sa pui un titlu poeziilor tale.
inteleg ca esti sentimentala si probabil la varsta cand totul pare posibil.
desi scrii in versuri acest text este departe de a putea fi numit poezie.
este mult prea naiv,iar mesajul...nu-l vad.
incearca sa pui mai multa forta in idee si cuvinte si lasa sentimentul deoparte tipm de 5/10 minute cat iti ia sa scrii o poezie.
cele bune
Pe textul:
„***" de beres mihaela
problema insa sta tocmai in faptul ca daca as fi stiu care este poemul erotic perfect,pretios,inedit l-as fi scris eu.
am avut si eu tentative de poezie erotica,unele aproape reusite altele esuate,insa ceea de pot spune cu certitudine este ca textul de fata este departe de a fi catalogat drept reusit.
PS.nu este suficient sa vrei trebuie sa si poti.
Pe textul:
„femeia ta" de Sorinel Popa
versurile tale sunt slabe, nu pastrezi o metrica anume si nici rima.
\" am incercat sa te atrag
in lumea-mi de poveste
sa te fac sa iti fiu drag
ca nu sunt si eu o bestie\" !!!!!!!
Pe textul:
„Ai fost si nu mai esti" de Males Codrin
versurile sunt naive, scrise cu usurinta unui adolescent.
mi-au placut insa primele doua versuri, restul textului avand un erotism banal si chiar ieftin.
Pe textul:
„femeia ta" de Sorinel Popa
desi poezia incepe frumos,aluneca imediat dupa versul doi
intr-un sant noroios.
\" apoi pe imas
moare...\"
cine moare Liviu,cerul sau stelele? cine \"n-au incatro\" raza sau gandurile?
\"privesc cerul semanat
cu nopti
cu cuvinte goale..\"
cred ca ar fi fost mult mai bine daca cerul era semanat cu STELE DE cuvinte goale.
cele bune
Pe textul:
„În sânge" de liviu gradinariu
ceva imi spune ca poti mai mult decat oferi.
cele bune
Pe textul:
„așteptarea sau întoarcerea tatei din război" de Aurel Pop
cred ca este primul meu comm in paginile tale si am impresia ca am pierdut mult necitindu-ti textele (nu din rea vointa,pur si simplu nu am reusit sa deschid niciodata pagina ta)
intamplarea a facut sa ajung azi si in pagina ta.
este cu adevarat minunat acest poem.
felicitari
la recitire
Pe textul:
„Femeie, felină" de Silvia Van
Recomandatsingurul vers care are ceva poetic este
\"sentimente nascute in noaptea uda\"
atat!
cele bune
Pe textul:
„Minciuna sau adevar?" de Raluca Ana-Maria Anisie
Monica
acest text a fost accesat de Virgil care a conversat putin cu Bianca. Virgil este genul de pers care atrage atentia iar commurile repetate subscrise acestui text au atras vizitatori flamanzi de...nu de literatura :-)
PS. foarte frumos,decent si inteligent dialogul dintre Virgil si Dodu :-)) mi-a placut
Pe textul:
„Te iubesc!" de BIANCA Bob
cu sanatate,impliniri si multe, multe ace
:-))
Pe textul:
„La Sfîntu\'... Mitică" de Viorel Vrânceanu
poezia, dura si cu imagini puternice reprezinta situatia femeii noului mileniu.
\" Femeia aceasta e un animal de prada-povara
fara lesa, colivie sau tarc...\"
cele bune cu tine.
Pe textul:
„Femeia de niciodată" de Cristiana Popp
poate ar fi trebuit ca acest text sa-l treci la personale
Pe textul:
„Cina in stil oriental" de Diana Mitrut
