Sari la conținutul principal
Poezie.ro
Jurnal

când ne-am întâlnit, în buzunar câțiva poeți croșetau o toamnă

cântec pentru ninsori

1 min lectură·
Mediu
du-te clipă și caută-ți timpul în oameni aici e prea multă toamnă și la mine nu e nimeni dincolo de o ușă deschisă doar zgomotul unui vers care-mi cere să-i caut o femeie să o îmbrace du-te toamnă cine știe când vom rămâne fără cuvinte
044.562
0

Despre aceasta lucrare

Tip
Jurnal
Cuvinte
45
Citire
1 min
Actualizat

Cum sa citezi

cezara răducu. “când ne-am întâlnit, în buzunar câțiva poeți croșetau o toamnă.” Atelier, Poezie.ro, https://poezie.ro/atelier/cezara-raducu/jurnal/13954622/cand-ne-am-intalnit-in-buzunar-cativa-poeti-crosetau-o-toamna

Comentarii (4)

Autentifica-te pentru a lasa un comentariu.

@george-pasaGPGeorge Pașa
Parcă inspirația este aici mai slabă decât în alte poezii personale scrise de tine. Versurile transmit mesajul, dar expresia poetică mi se pare cam săracă. Sau cel puțin aduce acorduri deja știute.
Dacă am greșit, să fiu decapitat, iar de nu, să mi se dea pașalâcul înapoi!
0
@cezara-raducuCRcezara răducu
e un poem scris pe drumuri, dacă pot spune așa.și recunosc că l-am scris fără să mă gîndesc la starea necesară, fiindu-mi suficientă doar ideea. poate am să-l mai prelucrez să vedem ce pot salva.mulțumesc pentru obiectivitatea și sinceritatea pe care o atești de fiecare dată.
cu drag,
0
@cezara-raducuCRcezara răducu
le, desigur.
cred că am prea multă toamnă în cap!
0
@george-pasaGPGeorge Pașa
am fost decapitat (!)
0