Sari la conținutul principal
Poezie.ro
@aneleA

ANELE

@anele

Bucuresti

nume de cod: anele vicii: marlboro roșu scurt, cafeaua, coca-cola, 3 în 1, ciocolata ..pe scurt dependentă de cofeina motiv pentru care sunt, nebunã, neastîmpãratã, paranoicã, irascibilã, într-un continuu du-te vino groaznic de blazat. vise; croaziera pe Nil în țara faraonilor *******************************

🏆 Critic de Top💬 Comentator Activ
Cronologie
ANELEA
ANELE·
textul tau este simplu dar dragut
in strofa a-2-a \" si de fara de sens \" cred ca suna mult mai bine daca ai renunta la unul din cei 2 \" de \"
ex. si fara de sens
PS.te citesc
numai bine

Pe textul:

Gem frunze..." de LELIA MOSSORA

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
am vrut doar sa ti spun ca iubesc marea poate mai mult ca altii.
PS. sper ca data viitoare sa citesc mai mult decat NIMIC in pagina ta ;-)
=> pe viitor astfel de texte sa le treci la personale.
=> sa ai inspiratie

Pe textul:

Nimic" de CoBRa

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
\" As vrea sa afli...\"ca
mi-a placut in mod deosebit primele 5 versuri ale poeziei.
PS.la buna recitire.

Pe textul:

Aș vrea să afli" de Alina Barzaghideanu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
....ultimul ?

Eu mai astept si alte sonete semnate A.M.

Ps.Toate cele bune

Pe textul:

S o n e t 1 2 1" de Adrian Munteanu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Este o parodie mai mult decat buna.
Felicitari si la cat mai multe.

Pe textul:

O scrisoare de pe www.ro" de Florin Rotaru

Recomandat
0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
de mult nu am mai ras asa ;-)
poate ar fi fost mai nimerit daca textul ar fi fost trecut la personale desi la poezii ar fi stat la fel de bine.
PS,multa inspiratie in continuare

Pe textul:

Unui forumist BigBrother!" de Eternity

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
aceeasi atentionare,ti-au scapat niste I-uri.
in rest un text dragut desi nu foarte reusit
numai bine

Pe textul:

potrivit unei nuante" de Lucian Preda

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Ar putea fi o poezioara frumoasa daca...nu ar fi prea slab lucrata.Incearca sa mai lucrezi putin la ea.
succes

Pe textul:

Amintiri" de Dîrzu Andrei-Ovidiu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
vb foarte simplu si frumos in textul tau despre mare.
Candva am scris un text asemanator(nu este postat pe sit)
in care spune-am \"lasa-ti marea sa-si planga de mila\"
nu stiu daca intelegi, cert este ca textul tau ma dus cu gandul la vuietul marii care parca isi plange mortii,cei care i-au cazut victime.
=> un text foarte bun
=>felicitari.

Pe textul:

Am lăsat marea...." de Gabriela Marieta Secu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Este un text foarte reusit.Ti-am citit si alte texte dar acesta imi place cu adevarat.
PS.vezi ca ti-a scapat un A la cuvantul \"noAstre\" din versul 6
=> felicitari

Pe textul:

0722984494" de Livia Rosca

Recomandat
0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Am inteles esenta intregulul text.
Am subliniat doar un singur vers,pt a nu ocupa foarte mult spatiu,dar asta nu inseamna ca am avut neclaritati.
Daca nu as fi inteles textul nu m-as fi comentat doar de dragul de a o face.
Numai bine.

Pe textul:

Caniculă" de Negru Vladimir

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
\"femeile isi tarasc genele
ca niste trene...\"

in general detesc comentariile care au o fixatie (daca-mi pot permite sa o denumesc astfel) asupra unui vers; stii tu dar voi face o exceptie in cazul textului tau.Pt ca sunt femeie nu am putut sa nu remarc aceasta expresie \"isi tarasc genele\".
PS.intreg textul este frumos.Sincer.

Pe textul:

Caniculă" de Negru Vladimir

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
\" Te simti incoltit de zeu / doar findica esti ateu\"

Pe textul:

Doamne iarta-mă!" de dumitru cioaca-genuneanu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Dictatorul esti chiar tu
Cand esti lipsit de atu
Tai si spanzuri, cum se pare
Tot ce crezi ca-ti sta in cale

Si te lasi influentat
De cel auto proclamat
Mare fata in ocean
Si te crezi un bun pescar

Morala = pestele de la cap incepe sa puta

Pe textul:

Doamne iarta-mă!" de dumitru cioaca-genuneanu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
\" La mijloc, intre nuferi si inima
iti cresteau redacinile...\"

frumos joc de cuvinte, dar din pacate te opresti aici

Pe textul:

Sunt frumoasa" de pop romeo

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Nu cred ca imi pot imagina ce simti atunci cand citesti si recitesti memoriile tatalui tau.Daca pe mine ma doare...

Pe textul:

În gulagul românesc ( 3 ), mărturiile tatălui meu" de Adrian Munteanu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Ai dreptate,am scris 6 luni,nu-mi pot explica de ce ,eram probabil cu gandul in mai multe locuri cum mi se tot intampla in ultimul timp.

Pe textul:

Epigramiada" de George Potyng

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Eu! dar am fost fata cu(minte)
si iti spun acum laconic
ca m-am retras inainte
cand,singur se iubi platonic

Pe textul:

întrebare vinovată" de dumitru cioaca-genuneanu

0 suflu
Context
ANELEA
ANELE·
Rudy...
nu vreau sa intru in polemici cu Eugen,mai ales ca el nu poate vizita paginile fiecarui autor in plus nu este editor.
Acest poem este unul foarte bun din punctul meu de vedere.Nu as fi intervenit dar ieri ,adica in dimineata zilei de 8iulie,am citit unul din poemele D-nei ELENA_MARIA,poemul era postat in luna aprilie sau mai(nu retin exact)dar cum l-am vazut la comentarii....
La subsolul acelui poem erau comentariile unor pers,cu nivel inalt in site.Ok.Sa trecem peste asta.Dar nici editori sa nu fi citit textul respectiv? < IN ZIUA MORTII MELE >de MARIA ELENA,comentariile din subsolul acelui text erau favorabile insa avea doar o singura steluta daca nu ma insel de la Mae.
Intrebarea este : din cei peste 200 de vizitatori ai pagini respective, nu a inteles nimeni ca acele versuri apartineau de drept ... culmea,tocmai marelui W.Shakespeare.
As fi putut sa tac in continuare asa cum am facut-o in momentul in care am inteles ca Maria plagiase dar azi am vazut ca si-a sters toate textele si implicit, contul.

PS.de ce subscriu acum ,aici ?
pentru ca ma nu reusesc sa inteleg: Oare W.Shakespeare nu merita decat o singura steluta de la peste 200 cititori ???

Pe textul:

Iluzii in lanturi" de Vasile Mihai

0 suflu
Context