ANELE
Verificat@anele
nume de cod: anele vicii: marlboro roșu scurt, cafeaua, coca-cola, 3 în 1, ciocolata ..pe scurt dependentă de cofeina motiv pentru care sunt, nebunã, neastîmpãratã, paranoicã, irascibilã, într-un continuu du-te vino groaznic de blazat. vise; croaziera pe Nil în țara faraonilor *******************************
in strofa a-2-a \" si de fara de sens \" cred ca suna mult mai bine daca ai renunta la unul din cei 2 \" de \"
ex. si fara de sens
PS.te citesc
numai bine
Pe textul:
„Gem frunze..." de LELIA MOSSORA
PS. sper ca data viitoare sa citesc mai mult decat NIMIC in pagina ta ;-)
=> pe viitor astfel de texte sa le treci la personale.
=> sa ai inspiratie
Pe textul:
„Nimic" de CoBRa
mi-a placut in mod deosebit primele 5 versuri ale poeziei.
PS.la buna recitire.
Pe textul:
„Aș vrea să afli" de Alina Barzaghideanu
Eu mai astept si alte sonete semnate A.M.
Ps.Toate cele bune
Pe textul:
„S o n e t 1 2 1" de Adrian Munteanu
Felicitari si la cat mai multe.
Pe textul:
„O scrisoare de pe www.ro" de Florin Rotaru
Recomandatpoate ar fi fost mai nimerit daca textul ar fi fost trecut la personale desi la poezii ar fi stat la fel de bine.
PS,multa inspiratie in continuare
Pe textul:
„Unui forumist BigBrother!" de Eternity
in rest un text dragut desi nu foarte reusit
numai bine
Pe textul:
„potrivit unei nuante" de Lucian Preda
succes
Pe textul:
„Amintiri" de Dîrzu Andrei-Ovidiu
Candva am scris un text asemanator(nu este postat pe sit)
in care spune-am \"lasa-ti marea sa-si planga de mila\"
nu stiu daca intelegi, cert este ca textul tau ma dus cu gandul la vuietul marii care parca isi plange mortii,cei care i-au cazut victime.
=> un text foarte bun
=>felicitari.
Pe textul:
„Am lăsat marea...." de Gabriela Marieta Secu
PS.vezi ca ti-a scapat un A la cuvantul \"noAstre\" din versul 6
=> felicitari
Pe textul:
„0722984494" de Livia Rosca
RecomandatAm subliniat doar un singur vers,pt a nu ocupa foarte mult spatiu,dar asta nu inseamna ca am avut neclaritati.
Daca nu as fi inteles textul nu m-as fi comentat doar de dragul de a o face.
Numai bine.
Pe textul:
„Caniculă" de Negru Vladimir
ca niste trene...\"
in general detesc comentariile care au o fixatie (daca-mi pot permite sa o denumesc astfel) asupra unui vers; stii tu dar voi face o exceptie in cazul textului tau.Pt ca sunt femeie nu am putut sa nu remarc aceasta expresie \"isi tarasc genele\".
PS.intreg textul este frumos.Sincer.
Pe textul:
„Caniculă" de Negru Vladimir
Pe textul:
„Doamne iarta-mă!" de dumitru cioaca-genuneanu
Cand esti lipsit de atu
Tai si spanzuri, cum se pare
Tot ce crezi ca-ti sta in cale
Si te lasi influentat
De cel auto proclamat
Mare fata in ocean
Si te crezi un bun pescar
Morala = pestele de la cap incepe sa puta
Pe textul:
„Doamne iarta-mă!" de dumitru cioaca-genuneanu
iti cresteau redacinile...\"
frumos joc de cuvinte, dar din pacate te opresti aici
Pe textul:
„Sunt frumoasa" de pop romeo
Pe textul:
„În gulagul românesc ( 3 ), mărturiile tatălui meu" de Adrian Munteanu
Pe textul:
„Epigramiada" de George Potyng
si iti spun acum laconic
ca m-am retras inainte
cand,singur se iubi platonic
Pe textul:
„întrebare vinovată" de dumitru cioaca-genuneanu
nu vreau sa intru in polemici cu Eugen,mai ales ca el nu poate vizita paginile fiecarui autor in plus nu este editor.
Acest poem este unul foarte bun din punctul meu de vedere.Nu as fi intervenit dar ieri ,adica in dimineata zilei de 8iulie,am citit unul din poemele D-nei ELENA_MARIA,poemul era postat in luna aprilie sau mai(nu retin exact)dar cum l-am vazut la comentarii....
La subsolul acelui poem erau comentariile unor pers,cu nivel inalt in site.Ok.Sa trecem peste asta.Dar nici editori sa nu fi citit textul respectiv? < IN ZIUA MORTII MELE >de MARIA ELENA,comentariile din subsolul acelui text erau favorabile insa avea doar o singura steluta daca nu ma insel de la Mae.
Intrebarea este : din cei peste 200 de vizitatori ai pagini respective, nu a inteles nimeni ca acele versuri apartineau de drept ... culmea,tocmai marelui W.Shakespeare.
As fi putut sa tac in continuare asa cum am facut-o in momentul in care am inteles ca Maria plagiase dar azi am vazut ca si-a sters toate textele si implicit, contul.
PS.de ce subscriu acum ,aici ?
pentru ca ma nu reusesc sa inteleg: Oare W.Shakespeare nu merita decat o singura steluta de la peste 200 cititori ???
Pe textul:
„Iluzii in lanturi" de Vasile Mihai
