ANELE
Verificat@anele
nume de cod: anele vicii: marlboro roșu scurt, cafeaua, coca-cola, 3 în 1, ciocolata ..pe scurt dependentă de cofeina motiv pentru care sunt, nebunã, neastîmpãratã, paranoicã, irascibilã, într-un continuu du-te vino groaznic de blazat. vise; croaziera pe Nil în țara faraonilor *******************************
felicitari
Sorin, daca ai stii cata dreptate ai :-))
Pe textul:
„La locșor eu ținând tare/ Îl apăr de poluare" de dumitru cioaca-genuneanu
frumos text
Pe textul:
„Rechinul de baltă" de Florin Rotaru
si mie tot partea dreapta mi-a placut mai mult pentru ca pe stanga ma tot impiedicam de termeni medicali,de fapt acesta a si fost motivul pentru care am stat in dubi daca sa comentez sau nu textul,
nu m-am putut abtine citind commul d-lui Suman. Daca dumnealui a rasfoit dex\'ul...nu ar trebui sa te miri ca am facut-o si eu :-))
este un poem bun daca reusesti sa treci peste termenii medicali.
Felicitari Cristiana
Pe textul:
„Poem erotic ratat" de Cristiana Popp
Recomandatce era de spus in legatura cu textul au spus-o altii inaintea mea si au facut-o mult mai bine decat as fi facut-o eu.
te citesc pentru ca imi place ceea ce gasesc in paginile tale.
cele bune
Pe textul:
„ochii mei larg inchisi" de Iosiv Basarab
citind,mi-am amintit aceste doua versuri din nu mai stiu ce melodie.
nu pot spune decat atat:
nimeni nu poate uita dar putem ierta si spera intr-un viitor mai bun,mai frumos
cele bune cu tine
Pe textul:
„Fiul meu handicapat" de Eugen Galateanu
cand vrea omu sa citeasca poezie cauta in sectiunea poezie si da peste eseu,cand cauta proza ajunge sa citeasca personale s.a.m.d.
voi chiar nu puteti face diferenta intre proza si....randurile de mai sus? (spre ex)
Pe textul:
„Regele" de Denia
rar, foarte rar am norocul sa citesc astfel de poezii pe site.
Am citit poezia de 4 ori.
deci...felicitari!
Pe textul:
„Sirenisima atingere" de Negru Vladimir
felicitari Maria & Daniel
Pe textul:
„Florian Silișteanu - Înger Vodă Prim" de Maria Prochipiuc
sa ai inspiratie si sanatate
Pe textul:
„ Scrisoare deschisă către Nexus" de Maria Prochipiuc
(imagineaza-ti ca ai fi scris acest text inainte de a obtine nivel 105,adica inainte de-a avea posibilitatea culorii,a formei..
te citesc
Pe textul:
„Dor de mama" de Daniel Puia-Dumitrescu
Bineinteles ca fiecare text in parte are ceva personal,insa poezia are vers (cu sau fara rima),proza are inceput si sfarsit dar mai ales continut,personalele au cam de toate,adica versuri,proza si tot ce mai trece omului prin cap.
imi pare rau ca ai luat sfatul meu drept rautacios.
cele bune cu tine
Pe textul:
„Trufe" de Smarandache Maria
la nu stiu ce experiment
l-a lovit o boala veche
i se spune...fi atent!
Genu,sper ca nu am depasit limita bunului simt.
iti citesc toate textele.
nu particip pt ca nu as putea tine pasul cu voi,motiv pentru care nu voi mai reveni cu alta replica.
cele bune cu tine
Pe textul:
„Eu sunt mort după experimentele neștiintifice!" de dumitru cioaca-genuneanu
Am rasfoit zilele trecute o astfel de carte si...am gasit inspiratia.
Si ce crezi ca m-a inspirat?
Exact! \"Spanzuratul\".
Ti-am raspuns acum pentru ca ma intereseaza un experiment poetic Tarot. Daca te decizi sa mai \"joci\" o carte da-mi un bep si iti voi face concurenta. :-))
sa ai inspiratie
Pe textul:
„E anotimpul morții" de Johnny Opera
Sunt poet pe jumatate
Cu cealalta jumatate
Imbat muza peste noapte
Pe textul:
„Visând că suntem poeți" de Eugen Galateanu
textul incepe bine dar te-ai \"inecat ca tiganu la mal\" imediat dupa primele doua versuri.
In ciuda faptului ca ai pastrat rima,versurile isi pierd din farmec prin exprimare.
\"in cada plina doar cu flori
sa te sarut acolo printre nori\"
ori o saruti in cada plina cu flori ori printre nori.
te dezici tot mai des.
\"arzand cuprinsa de dorinta toata
sa fii o clipa minunata\"
promabil ai vrut sa spui \"sa fie clipa minunata\"
cele bune
Pe textul:
„Dorinta fierbinte" de DAN RADU
nmi pot imagina cum ti-a venit aceasta idee.
Daca ai fi spus \"lacrimi ce nu pot cadea...\"
ochii plang, lacrimile doar cad,curg, pica, cum vrei tu.
cele bune
Pe textul:
„Lacrimi ce nu pot plange" de Mihai Chilaru
eu personal nu ma pricep la critica dar asta nu inseamna ca nu pot face diferenta intre un poem bun de unul slab.
Ideea, desi nu este noua, este buna dar in acelasi timp dificil de pus pe hartie.
ceea ce vreau sa spun este ca acest text este slab dar poate fi lucrat.
eu te citesc in ciuda faptului ca nu voi lasa semn de trecere de fiecare data.
cele bune cu tine
Pe textul:
„Dor de mama" de Daniel Puia-Dumitrescu
Bine Ai Venit!
este o poveste frumoasa care trezeste amintiri frumoase,dezvelind bucuriile copilariei,asa cum spui chiar tu,fara pudoare.
Este un text bine scris dar nu este proza. Astfel de texte au o sectiune speciala \"personale\".
Eu te mai citesc.
cele bune cu tine
Pe textul:
„Trufe" de Smarandache Maria
Cand am vazut titlul nu am putut rezista si am dat buzna in pagina ta.
Ce-i drept titlul este genial \"Anotimpul mortii\".
Este draguta poezia ta dar parca mult prea scurta (sper ca macar cu acest aspect esti de acord cu mine) si nu foarte profunda,iar instinctul imi spune ca poti mai mult.
Eu te citesc.
cele bune
Pe textul:
„E anotimpul morții" de Johnny Opera
frumos si interesant acest text motiv pentru care te intreb,
de ce \"personal\"?
PS.a doua strofa, primul vers :
\"uneori tacerea (are nevoie de certificat de nastere)
isi revendica tristetea\"
din punctul meu de vedere,in cele doua versuri citate,ceea ce am scris in paranteze pare in plus si strica farmecul unui text ce se vrea a fi bun.(sigur,este doar o parere)
te mai citesc
Pe textul:
„despre iubire" de Serban Moescu
