Spălăvasul
Spăl vase într-o cantină Am o chiuvetă de inox adâncă zoită piscină Îmi iau costumul de neopren-social și mă scufund Am uitat să vă spun că le spăl în imersie – sunt cum s-ar spune, spălător
LBLuci Barbu
0
0
AtomMic
Mi-am construit o bombă nucleară e cu nucleul din mine. Oricum era mult prea instabil ca să mai fie bun de ceva, așa că l-am turnat într-o marmită — marmită de la o popotă militară, bineînțeles. Dar
LBLuci Barbu
0
0
Toate cele 2 poezii sunt incarcate
