Sari la conținutul principal
Poezie.ro
Jurnaljournal

intro

meet DC

1 min lectură·
Mediu
era odată ca niciodată și ce vremuri bune erau doru_coiosu_dooj-dă-săbii-iți-bag-în-cap bastonând-o agale pe stradă și acest doru_coiosu_dooj-dă-săbii-iți-bag-în-cap bastonând-o agale pe stradă întâlni un baiețel tare drăgălaș pe numele său baiețelul_te-le-le-u
053.304
0

Despre aceasta lucrare

Tip
Jurnal
Cuvinte
30
Citire
1 min
Actualizat

Cum sa citezi

Kazuo Taoka. “intro.” Atelier, Poezie.ro, https://poezie.ro/atelier/kazuo-taoka/jurnal/125216/intro

Comentarii (5)

Autentifica-te pentru a lasa un comentariu.

@raluca-0001628Rraluca
Buna, interesant, eu astept continuarea...va face furori:)
Bine ai venit!
0
@kazuo-taokaKTKazuo Taoka
Yoshi-toda, pare-se ca sursa furorilor nu poate pentru ca sa fie. M-am chinuit de vreo doua ori sa bag o scrisorica a lui Oo dă Cal catre verisorul si stapanul sau Doru Coiosu, dar nu se accepta. Am incercat sa-i dau si un aer de, cum sa scriu, calificativul suficient la dezvoltarea vorbirii (pierzand din savoarea diluata, oricum, dramatic prin textualizarea gandurilor de Cal Oolelor)- zadarnic.

Pe aici, bag de seama, ca se lucreaza cu decsu\', gramatica academiei si rigla. Nu ca n-as putea sa bag niste texte cu floricele a la Padina & Cenaclul Flacara, dar pen\' ce?

Intro-ul probabil ca a fost acceptat ca e scris peste text prea cunoscut, da\' daca ma joc cu Genet, ce bip se intampla.

sunt trist
0
@raluca-0001628Rraluca
nu fi trist, incearca:)...sa vedem ce-o sa iasa, doar c-o sa apara mai tarziu textul.
r.
0
@dana-musatDMDana Mușat
Asta chiar ca a fost interesant, dar lasa-ma sa iti recomand \"jurnalul lui Tetelu\" din Academia Catavencu ca poate iti mai vin idei.
cu drag, dana
0
@kazuo-taokaKTKazuo Taoka
e vechi, se repeta (despre jurnalu\' tetelului scriu). am idei, da\' aici nu ma pot manifesta.

si lasa-ma sa-ti recomand, la randu-mi, Joyce, J.A.A.

P.S. si memoriile lui Joe \'Cago\' Valachi
0