Jurnal
Departe de destainuire
\"nebunii pot fi sinceri\"
2 min lectură·
Mediu
\"Nu știu alții cum sunt\"...dar eu chiar nu vreau a-mi începe acest text în stilul maestrului Creangă.
De-a lungul celor trei ani petrecuți aici,printre dumneavoastră ,am văzut multe , texte mai mult sau mai puțin valoroase (artistic) , comentarii mai mult sau mai puțin prietenoase (tot artistic...chiar și personal).Cert este că vrând-nevrând unii asistă - ba consternați,ba amuzați- la disputele altora.
E o fericire să văd cum un nou \"agonic\" este atacat în haită de \"lupii bătrâni\"...eh...noroc că unii mai tineri îi privesc doar ca pe niște cotarle,..(\"de unde lupi dom`le,nu-i vezi că nu mai pot mânca nici mămăligă , darămite ciolane de poet tânăr?\") și trec mai departe.Foarte tare când văd : \"..am auzit eu de la cineva că tu...ai niște treburi cu...și ăla și-ar fi vândut un rinichi să-ți cumpere ție patine\"...jalnic,PATETIC, demn de dat cu \"huoo\"..doar suntem români ce mama dracu`,mult mai tare când plictisit deschizi calculatorul să vezi ce s-a mai petrecut pe Agonia,iar acolo subiectul zilei : \"mai lăsați-mă în pace...că dacă vreți să știți eu sunt aspirant la cetățenia americană și net superior vouă\"...\"căcat și iubire\" cum ar spune un amic de`al meu,parcă ar fi aspirant la \"premiul Nobel pentru RAPANDULISM\" (având mari șanse),sau la premiul Pulitzer , aia doar in caz ca se ridica la rangul \"poetu` pulii\" ca să citez un mare artist al neamului pe nume Cătălin Ștefan a.k.a Cheloo,component al ansamblului vocalParaziții.
Pe șleau spusă,treaba ar sta în felul următor: A ÎNCEPUT SÃ-MI PLACA AICI. Bine v-am găsit dragi \"Agonici\" (observați de câtă modestie dau dovada nepermițându-mi să mă adresez dumneavoastră cu apelativul \" dragi colegi\").
Recunosc că am intrat aici,din pură curiozitate,primut text postându-l la modul \"caterincă\"..celelalte,idem \"caterincă\",însă pe parcursul timpului petrecut aici,caterinca a fost ușor devansată de curiozitate...da..am devenit curios,am îinceput să postez pentru a afla părerile celor de aici...ca înspre final să înceapă să-mi placă aici.
Nu cer nimănui \"stele,laude, temenele ș`alte-cele\",cer doar a mi se îngădui să dau curs gândurilorsă las frâu liber nevoii de a crea - chiar așa intr-un stil paranoic văzut de unii,sau sub-mediocru văzut de alții- și de a face \"publice\" simțămintele mele.
Nu mulțumesc,nu am cui..și nici de ce..DEOCAMDATÃ
SFÂÂRȘIT (sfârșitul..cui?)
002511
0
