Proză
Jurnal de drogată II
4 min lectură·
Mediu
Merg printr-o mare de oameni și îi simt că le e silă de mine. Cred că put! Căcat! Mă doare în cur ce gândesc oamenii, numai de mi-ar mai trece durerea asta de oase! Am ieșit ca proasta degeaba că nu știu să mă prostituez la soare! Noaptea e mai ușor. Urci în mașină, te sui pe ăla, te miști un pic, dă banu și ai plecat. Nu îl cunoști, nu te cunoaște și i-ai luat cașcavalu`. Deja tremur și nu știu ce să fac. Cum dracu să mă las de astea? Dacă aș muri, ar fi atât de bine. Aș sta degeaba cocoțată în barba lui Dumnezeu și i-aș cere socoteală. Nu m-ar mai durea capu, gâtu, oasele, tălpile, sânii pe care aproape că nu-i mai am, venele, carnea și privirea mamei.
- Las-o dracu` de treabă! Oi fi eu o curvă care bagă în venă, da` tu ești un animal! Ce? Nu mă vezi? Nu put destul ca să te ferești de mine, animalule? Ai intrat ca un bou în mine! Dă o sută de mii să nu fac aici spectacol! Să nu urlu în gura mare că m-ai futut și acu` vrei să fugi de mine! Ha! Haaaa!
- Poftim????? Nici măcar n-am intrat în tine!
- Păi ai vrea tu! Da` pe mine mă dor toate și nu m-am mai spălat cam de multișor! Ha!
- Cred că ești nebună! Lăsă-mă în pace!
- Hai dă te rog niște bani că dacă nu urlu în mijlocul străzii!!!!
- Tâmpita naibii!
- AAAAAAAAAAAAA! Așa! Ai făcut ce ai vrut și acu` pleci fără să mă plătești! Animaluleeeeeeeee!
- Gata! Ia și taci dracu `din gură!
- Săru` mâna boule!
Nici să fug nu mai pot, dar nu mai contează că am făcut mălai de juma` de gram și dacă îmi mai iese odată, m-am scos azi.
Uite o doamnă! Poate o fraieresc pe asta cumva, cumva!
- Doamnă! Puteți să mă ajutați cu niște bani?
-Taniaaaaaa!?
- Mamăăăăăăăă!??
- Doamne Tania! Ce ai ajuns! De ce? De ce ai făcut asta? Lasă-mă să te duc la spital! Acolo o să primești îngrijiri și apoi mergem acasă!
- Auzi duduie? Îmi dai niște bani sau mă car? De ce? Auzi! Ha! Ha! Mai contează de ce? Tot ce contează e că eu nu mai sunt copilul tău, că nu a mai rămas nimic din fetița naivă care desena flori pe un perete alb! Sunt un nimic! Am trecut prin toate fazele de dezumanizare! M-am căcat pe mine, m-am culcat cu toți nemernicii, am dormit lipită de țevile de căldură, m-am vândut pe câțiva lei! Tania? Nu, mamă. N-a mai rămas nimic din Tania. Acum sunt Băloasa, nemernica aia care fură, care cerșește, care se cacă pe ea când nu mai are praf, care are toate venele găurite, care nu mai simte, nu mai vede, nu mai vrea, nu mai există! Aia care are bale la gură ca un cal tâmpit în fața ovăzului! Nu știu de ce! Poate a fost vina ta, poate a mea, poate a lu` ăla de care te-ai îndrăgostit! Nu mai contează! Ha! Ha! Tot ce contează e că sunt o drogată fără trecut, fară prezent și în mod clar fără viitor! Ha! Ha! Ha! Viitor! Mă piș pe mine de râs! Du-te mamă, du-te și să nu plângi că nu merit! Nu merit să mă jelești! Aaaaaaaaaa! Dacă tot am dat peste tine! Știi ce vreau? Știi ce vreau? Când mor, îhî, atunci când mor să nu plângă nimeni. Doar să vă strângeți, să mă băgați în pământ și fiecare să dați drumu` la un balon roșu! Atât! Să fie frumos când mor! Atunci să fie frumos! Poate dacă e roșu pe cer, poate atunci se deschide raiu` și intru și eu așa cu venele varză! Du-te mamăăăăăăă!
- Tania! Tania!
- Tania nu mai există! Acu` mai sunt doar eu în canal, cu aurolaci și fără vise!
Mai trebuie să fug acuma! Atât îmi mai trebuia! Dracu` să mă ia! Deja m-am trezit și tre să găsesc ceva să mă anesteziez repede! Acum!!!!!!!!!!
-Ahhhhhhhh! Ce bine e! Acul ăsta e cel mai bun bărbat pe care l-am avut! Îl simt peste tot! Îl vreau mereu și nu mă plictisește niciodată! Auuuuuuuuu! Nu-i nimic! Hi! Hi! Un pic de sânge! Același ac! Miroase a zambile! Ha! Miroase a zambile în canal! Aaaaaaa! Na, na! Na! Na! Na!
- Taci dracu din gură proasto!
- Lasă-mă dracului să cânt băăăăă! Să cânt până mor! Ce? N-ai și te doare? Boule!
- Tu! Azi te omor dracu! Taci! Taci!
- Na! Na! Na! Too much love will kill youuuuuuu! Na! Na! Naaaa!
023521
0

Bravo!