Jurnal
Delirium
2 min lectură·
Mediu
Hai să ne plimbăm intr-un oras străin, tu o iei pe o stradă...eu pe alta și să vedem dacă ne găsim...sau poate nu...sau poate am să te găsesc intr-un bar dansând pe masă cu fusta ridicată și indivizi salivând in paharele de bere.Am să mă așez la o masă și am să te privesc...cizmele negre...fusta scurtă...mișcări incitante,nu mă observi...ești prea ocupată cu mica ta victimă...un tânăr își plimbă mâinile pe coapsele tale...mai iau o gură de alcool,îmi frec palmele pe sticlă și zâmbesc.Îl săruți și-mi găsești privirea...\"vreau să mi-o pun în noaptea asta...de poate sex...de poate nou\"...\"și eu o să fiu în tocul ușii dormitor...o să-ți aprind lumina albastră,lumânările cu miros de iasomie...te dezbrac,mă rup din tine...și o să te privesc...de poate vechi...de poate curiozitate...de poate dor să-ți aud un orgasm\".
Îmi închizi ușa în față și mă dai afară.
Sunt în capătul străzii....fumez o țigară și aștept.
Ce ai zice dacă ai trăi într-un deja-vu?
Obișnuiesc să te iau în brațe dimineața,îți dau la o parte părul de pe pernă, îți smulg bărbații de pe trupul tău și îi arunc în colțul demon...te mint că sunt ei și te iau în brațe.Îți simt mirosul...zâmbesc...și-mi plimb mâinile pe trupul tău...aceași piele fină...aceleași forme.
Deschid ochii...o artistă cu parul lung e lângă mine,mâinile pline de culori încearcă să mă ia în brațe...\"mă sufoci,ți-am spus odată\".Îmi place să te fut dar să nu fiu atins...îmi place să te iubesc și să nu te văd.
Zece minute în fiecare zi sunt ale tale...mă ai, mi-o pui și dai timpul inapoi.
012.235
0
Despre aceasta lucrare
- Autor
- Stancu Silviu
- Tip
- Jurnal
- Cuvinte
- 257
- Citire
- 2 min
- Actualizat
Cum sa citezi
Stancu Silviu. “Delirium.” Atelier, Poezie.ro, https://poezie.ro/atelier/stancu-silviu/jurnal/159387/deliriumComentarii (1)
Autentifica-te pentru a lasa un comentariu.

Vă rog să nu scrieți cu tz sau sh în loc de ț și ș, aveți semnele diacritice deasupra ferestrei de editare a textelor.
Vă rog să corectați. Mulțumesc!