Sari la conținutul principal
Poezie.ro
Jurnal

Poezia

(matematica,mecanica,poezia)

1 min lectură·
Mediu
eram cu puțin timp înaintea celorlalți eram sigură de acest lucru gândeam matematic mecanica o lăsam altora și s-a întâmplat ceva ciudat s-au unit și adio romantism matematica și mecanica pentru niciun dubiu matematica a mers a avansat destul de mult dar a trișat și nu din vina ei ci a poeziei. (6 iulie 2010)
033351
0

Despre aceasta lucrare

Tip
Jurnal
Cuvinte
55
Citire
1 min
Actualizat

Cum sa citezi

Petrică Viorica. “Poezia.” Atelier, Poezie.ro, https://poezie.ro/atelier/petrica-viorica/jurnal/13946679/poezia

Comentarii (3)

Autentifica-te pentru a lasa un comentariu.

@liviu-ioan-muresanLM
repetiția \"a mers înainte/ a avansat\". E pleonastică.
LIM.
0
PV
Petrică Viorica
mare dreptate nu merge aproape deloc, dar acesta e regres total, vina mea, noaptea nu mai scriu.
0
@maria-tirenescuMT
Maria Tirenescu
Încă nu am găsit pe nimeni să poată să scrie bine întotdeauna, care să fie inspirat mereu. Cei mai mulți oameni citesc, scriu, repară, recitesc... până sunt mulțumiți de ceea ce a rezultat.

Am citit mai multe texte până când m-am hotărât să îți scriu. În primul rând, textele trebuie să fie scrise corect din punctul de vedere al gramaticii, apoi să fie redactate conform regulilor care sunt scrise pe primul rând, sus, (scrie "Reguli") și apoi, pentru că e un sait de literatură, trebuie să aibă ceva interesant, imagini sugestive, expresii care să merite a fi citate, texte care să folosească figuri de stil. Desigur, nu toți scriu la fel, dar fiecare muncește, mai mult sau mai puțin, în funcție de experiență.

Sunt convinsă că vei reuși, dacă îți dorești cu adevărat să scrii!
Maria
0