Sari la conținutul principal
Poezie.ro
Poezie

Cădere în Cap

1 min lectură·
Mediu
Am căzut
în cap și
nu
am mai ieșit
de acolo. Nici
cuvântul
nu a mai ieșit.
El ieșea tot
timpul. El
știa să iasă fără
anotimpuri verbale
la locul accidentului.
055.330
0

Despre aceasta lucrare

Tip
Poezie
Cuvinte
31
Citire
1 min
Versuri
12
Actualizat

Cum sa citezi

Anca Maria Morcovescu. “Cădere în Cap.” Atelier, Poezie.ro, https://poezie.ro/atelier/anca-maria-morcovescu/poezie/54774/cadere-in-cap

Comentarii (5)

Autentifica-te pentru a lasa un comentariu.

@radu-herineanRHRadu Herinean
folosirea literelor mari in titluri este considerata un abuz.
ideea este tocmai de a nu incerca sa atragi in mod artificial atentia prin majuscule, mai ales daca mesajul e acelasi.
multumesc pentru intelegere.
0
Explicatia a fost receptata.
Am sa ma conformez, desigur.

0
@dorian-dumaDDDorian Duma
Eu cred ca cacofonia asta se admite, iar caderea in cap trebuie scrisa cu majuscule sa vada toata lumea ce-l asteapta daca nu asculta de sultani. Ca tot ce nu e trecut in regulament este admis, asa ca nu mai umblati cu fofarlica ca cacofonia asta se admite la cacofoni. Mie mi-ar fi placut poezia asta tare mult daca era scris titlul cu majuscule, ca minusculele nu le vad din cauza de pisaj cu layout mort.
0
@radu-herineanRHRadu Herinean
sunt de acord să facem o excepție, dar numai pentru cacofoni, așa că părerea ta rămâne.

cât despre ce nu e trecut în regulament, poate era bine să mai dai o tură pe acolo înainte să îți zboare păsărica din gură. data viitoare să o prinzi cu dinții pentru siguranță.

iar în rest, numai de bine și scuze Ancăi pentru discuția asta \"din fundal\"..
0
Am hotarat, de comun acord cu mine insami, ca titlul poeziei sa ramana: Cadere in Cap.
Numai bine cititorilor mei.
0