Sari la conținutul principal
Poezie.ro
Poezie

Ciontu si Becali: Știre cotidiană

Epigramă

1 min lectură·
Mediu
Electricianul Ciontu i-a aprins becul în Parlament „Războinicului luminii”
Cotidianul \"Gandul\" din 02.08.2006
Fuziunea-ntre partide,
Al lui Becali și Ciontu,
Este becul ce se-aprinde,
Frecând cotu\' și pișcotu\'!
București 02.08.2006
022.602
0

Despre aceasta lucrare

Tip
Poezie
Cuvinte
30
Citire
1 min
Versuri
7
Actualizat

Cum sa citezi

Dumitru Florin Saygo. “Ciontu si Becali: Știre cotidiană.” Atelier, Poezie.ro, https://poezie.ro/atelier/dumitru-florin-saygo/poezie/196667/ciontu-si-becali-stire-cotidiana

Comentarii (2)

Autentifica-te pentru a lasa un comentariu.

@dan-carleaDCDan Cârlea
domne, asta chiar a fost buna, nu stiu de ce nu intrati in regalurile epigramistice si catrenistice alaturi de oamenii foarte talentati de aici : Ion Diviza, Elena Malec,Cioaca- Genuneanu, Alin Adal, etc, sunt mai multi, ca se incing destul de des la catrene si epigrame in subsolul unuia din ei.

intrati domne in joc, ca asta de sus a fost chiar reusita si a trecut cu 17 afisari.
Mare pacat.Daca o postati drept comentariu la un text al unuia din cei amintiti mai sus era foarte bine.

succes !
0
@dumitru-florin-saygoDSDumitru Florin Saygo
Domnului Dan Carlea,

Multumesc stimate domn de aprecieri si \"parerea spre sfat\".
Am sa incerc, dar desigur, forta epigramistica a talentatilor nostri epigramisti, mentionati de domnia voastra, este mult prea mare pentru mine.
Totusi, am sa incerc!

Cu sinceritate,
Al d.voastra,

0